• Свеж
Mothinessto Заштеда на Енергија мала Тежина Подводни Светлина AC 12V за Rockery

Mothinessto Заштеда на Енергија мала Тежина Подводни Светлина AC 12V за Rockery

Buyers rating:
DEN 1209.60

Од стока

Таа донесува премиум 10 W RGB ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина, и тоа има предност на заштеда на енергија, заштита на животната средина, низок напон и долг животен век.IP65 Заштита одделение ефективно се избегнува инвазијата на вода и прашина, обезбедување на подобра заштита за светилка.Висока ефикасност светлината-емитирачки леќа и рефлектор покрива, со висока светлина користење и убаво осветлување ефект.Светилка школка е направен од висок квалитет на алуминиум, обезбедување на добри топлина дисипација, мала тежина и стабилни карактеристики.Со далечинска контрола, лесно да се работи.Шарени светлина има прекрасна декорација функција.Таа донесува премиум 10 W RGB ПРЕДВОДЕНА како извор на светлина, и тоа има предност на заштеда на енергија, заштита на животната средина, низок напон и долг животен век.Светилка школка е направен од висок квалитет на алуминиум, обезбедување на добри топлина дисипација, мала тежина и стабилни карактеристики.IP65 Заштита одделение ефективно се избегнува инвазијата на вода и прашина, обезбедување на подобра заштита за светилка.Висока ефикасност светлината-емитирачки леќа и рефлектор покрива, со висока светлина користење и убаво осветлување ефект.Со далечинска контрола, лесно да се работи.Шарени светлина има прекрасна декорација функција.Широко се применува за базен, базен, rockery, фонтана, рибник, итн.Со монтажни скок, вие исто така може да ја вметнете во тревникот за градина и парк оркестарот.

Карактеристиките

Condition:
100% Brand New
Material:
Aluminum + Tempered Glass
Size:
Approx. 25.5 * 7.5cm / 10.0 * 3.0in
Power:
10W
LED Quantity:
1Pc RGB LED
Input Voltage:
AC 12V
Beam Angle:
120°
Remote Control Distance:
Approx. 6 - 8m
Protection Grade:
IP65
Weight:
Approx. 334g
Packing List:
1 * Underwater Lamp :
1 * Remote Control :

Вака можеби ќе ви се допадне