• Свеж
UPUPDAY Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти Четка #8 Kolinsky Помине Четка за на доградба на Акрилни Апликација Не-Чаталестите И Не-Clumping Овална Crimped Sable Коса Четка за на доград?

UPUPDAY Kolinsky на доградба на Акрилни Нокти Четка 8 Kolinsky Помине Четка за на доградба на Акрилни

Buyers rating:
DEN 311.76

Од стока

Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате, 24 часа на интернет да ви помогнат да се реши проблемот.Совршен подарок за свадби годишнина,денот на Вљубените, родендени, Божиќ и Ден на мајката годишнини.Не користите acetone, бидејќи acetone ќе го отстрани сјај од mink коса, изработка на акрилна киселина леплива и формирање на остатоци. 【Пакетот вклучува】помине четка + казна cuticle thruster + 2 големи нокти датотеки.Предност на Изборот Kolinsky Sable Косата, Ноктите Четка✔Нова Надградена на класичната црвена дрво се справи и алуминиумски спојување, не се крши, трајни✔100% Kolinsky sable коса, целосна,мазна, без разгранувањето, не caking✔Совршен избор за почетници и професионални manicurists✔пакетот содржи : нокти пенкало + казна cuticle челик притисни + 2 големи нокти датотеки како подарок✔Лесно да се чисти. 【Црвено Дрво се Справи со】најновата надградба на класичен махагони се справи,со целосна овална четка главата, удобен контрола, да не се скрши.За време на првата чистење, мало пролевање е нормално. 【Лесно да се Чисти】Чисти темелно со топла вода и четка за чистење веднаш по употребата, Апсорбира вишокот на вода со хартиена крпа и да ја задржите исправено во добро вентилирани место.По чистење на многу пати, тоа е уште како нов one How да се Одржува и Чисти?【Пред Првата Употреба】 Нежно завртка лепак фиксиран на нови наежвам површина во вода до нови нокти четка е целосно чист.【По Секоја Употреба】Бидете сигурни да темелно се чисти ноктите четкајте ги забите со четка за чистење или течни мономер веднаш да се спречи акрилик прав на четка од caking.【Чиста Kolinsky Коса】Kolinsky на доградба на акрилни нокти четка се користи за 100% kolinsky коса,мека,мазна,без вилушка,Не Sheding,не clumping,Трајни производи за секојдневна употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне