• Свеж
USB за да го USB c,INKECI USB C Женски USB Машки Адаптер 2-Pack, Мобилен Телефон OTG Адаптери, Моќ Полнач и Моќ Банка, Работа со Повеќе Уреди со Стандарден USB Порт

USB за да го USB c,INKECI USB C Женски USB Машки Адаптер 2-Pack, Мобилен Телефон OTG Адаптери, Моќ Полнач и

Buyers rating:
DEN 119.76

Од стока

[Универзална компатибилност] Turing USB порти во USB-C пристаништа за да се поврзете USB-C периферни уреди за да ја уредите со USB-A пристаништа вграден во.Ова ви овозможува да се поврзете телефони, таблети, мемории, глувчето, центри и други USB-C периферни уреди на вашиот лап-топ компјутери и полначи со нормален USB. [Лесен за Употреба] Без инсталација е потребно.Едноставно приклучок и работа.Нашите алуминиум-легура-bodied dongle зафаќа многу малку простор и може да приклучок директно во крајот на вашиот USB-хардвер, така да не мора да се грижите за носење околу тоа. [Брзо и Брзо] Понудата USB 2.0 брзината на трансфер на податоци до 480 Mbps и поддржува доволно излезна за полнење.Ве молиме да се напомене : "ние не препорачуваме да се купи овој адаптер за Magsafe полнач, освен ако вашиот адаптер обезбедува целосна 15 W моќ или повисоко. [Издржливи и Сигурни] Висок квалитет на алуминиум случај на адаптер е исто така подложен на замор тест на свиткување и има докажано да биде соодветен за вашата употреба.Вграден-во 56kΩ отпорник во овој USB-C до USB адаптер за полнење осигурува и доставување безбедно и долготрајни. [Услуги на клиентите] Ако нешто не е во ред или нешто те прави незадоволни, не двоумете се да контактирате со нас.Ние секогаш ќе биде подготвен да одговори на вашите прашања и да ги решат проблемите за вас.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне