• Свеж
Ancor 311599 Морски Одделение Електрични Најлон Изолирани Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Прстен Терминали (16 до 14-Мерач, Големина 5/16 Завртки, 100-Pack)

Ancor 311599 Морски Одделение Електрични Најлон Изолирани Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Прстен Терминали

Buyers rating:
DEN 838.56

Од стока

5/16" Завртка, 16-14 AWG, 100 Пакет на Топлина се Смалуваат Прстен Терминали.Топлина активира лепило изграден во ракав на топлина се смалуваат цевки.Се намалува да се формира вода тесни печат и крајната вибрации и вирус олеснување.Конзервирани за отпорност на корозија, Чист бакар за максимална прилив.УЛ наведени и АДС признати.Лепило Наредени Топлина се Смалуваат Прстен Terminals Wire Опсег : 16-14 Screw Големина : 5/16"Карактеристики на Производот : Крстот Поврзани полиолефин цевки е многу посилна од ПВЦ цевки и ќе не изгори како PVCHeat активира лепило поставата обезбедува отпорна печат на солена вода, масло, киселини, и сончевата светлина, како и обезбедување на вирус relief Nylon изолатор, користи од страна на експерти, за Морски Степен на отпорност на сончева светлина, вода, масло, хемикалии, вибрации и намалување на-преку damage UL Наведени и АДС Recognized Highest се намали соодносот - се намалува на 1/3 оригинални size Shrinks во С 257/125 COperating температура опсег 40 C до 110 CANCOR топлина се смалуваат конектори понуда топлина активира лепило изграден во ракав на топлина се смалуваат tubing Shrinks да се формира вода тесни печат и крајната вибрации и вирус relief Tinned за отпорност на resistance Pure бакар за максимална струја flow Brazed цвест за максимална сила.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне