• Свеж
YWLRONG LCD за Т-Мобиле REVVL 4 LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието за Т-Мобиле REVVL 4 Замена со Алатки(Црна)

YWLRONG LCD за Т-Мобиле REVVL 4 LCD Дисплеј на Допир Digitizer Собранието за Т-Мобиле REVVL 4 Замена со Алатки(Црна)

Buyers rating:
DEN 1248.00

Од стока

★Инсталација Предлози - ве Молам, тест на екранот пред инсталацијата, проверете дали екранот е нормално да се користат.ве молиме да го користите FPC конектор за да се поврзете Главниот одбор повторно,осигурете се дека конекторот е помал и да се поврзете на десната позиција.Ве молиме НЕ допирајте ја IC дел за време на инсталацијата, а НЕ преку притиснете го IC дел. ★Апликација - се Користи за да се одреди погрешни екран,и лек-го замени разбиена, скршени, што се мртви пиксели, допир не работи, допрете одговор на прашања, екранот проблеми,погрешна боја прашања ,не-функционални екран. ★Добар По Продажба на Услуги - Висок квалитет за Т-Мобиле REVVL 4 LCD екран замена и бесплатна поправка tools.Откако ќе заврши инсталацијата, со цел да се направи екранот одговара целосно со рамка, ве молиме да користите гумени бендот да се поправи на екранот за 3-4 часа.Дали тоа не се обрне внимание на должината на завртки, завртка може да се инсталира наназад за да се спротивстави на LCD екранот.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон.★Компатибилност - За Т-Мобиле REVVL 4 LCD Дисплеј. ★Гаранција за квалитет - Сите производи имаат положено за строго КК двојно проверени и 100% во добра состојба пред пратката.Ако ви треба помош и линк од упатство за инсталација видео, ве молиме контактирајте со нас преку порака.За да Бидете сигурни дека нема почеток/нема мртви област/ не dot пиксели или линија на екранот. Ве молиме да го користите FPC конектор за да се поврзете Главниот одбор повторно,осигурете се дека конекторот е помал и да се поврзете на десната позиција.Ве молиме проверете средината рамка дали не се исчисти, и се уште имаат странски прашање.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот модел на телефон пред да ја купите.Ве молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок. 6 Месеци Бесплатна Замена за не-човечки штети.Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне