• Свеж
DALY BMS 20 60V 150A LiFePO4 Батеријата Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија 18650 Пакет 60V со Вентилаторот за Ладење

DALY BMS 20 60V 150A LiFePO4 Батеријата Заштита Модул PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици BMS за Батерија

Buyers rating:
DEN 2904.00

Од стока

Во текот тековната заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 80 A(AMP) и ќе го запре извршувањето, кога тековната над 500 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 3.75 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.2 V. Температура заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе престане да работи кога неговата температура ќе достигне 158℉/70℃.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Превозот време-во рок од 9-14 дена од Кина Dalyelec обично.Само во текот на Денот на Трудот(Може да 1-3), Национален Ден(октомври 1-5) и Пролетен Фестивал(Февруари 9-18, 2021) треба повеќето екстра 3-10 дена.Следење на информациите кои се на располагање.Донесе врвен квалитет (на А-ниво) Seiko IC) од Јапонија.BMS сопственик водоотпорен патент, не грижете се во дождливите денови.Продолжување на животниот век на батеријата век, подобри перформанси.Параметри : BMS заштита на батеријата полнење на струјата : 80 A.BMS заштита на батеријата испуштање струја : 500 A.BMS заштита на наполнетост на батеријата напон : 3.75 V. BMS заштита на празнење на батеријата напон : 2.2 V. Континуирано полнење на струјата : 75 A.Континуирано празнење на струја : 150 A.Рамнотежа напон : 3.7 V. Пакет : 3.2 V Li Fe PO4 BMS*1, за појавување на рамнотежа жици*1, англиски верзија жици прирачник*1.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

PowerMax 75 amp Конвертор
  • Свеж
Се проценува:

PowerMax 75 amp Конвертор

Автоматско трифаза полнење на батеријата одржува вашата батерија е животот со три номинален напон изле

DEN 4891.20