• Свеж
USB 3.0 Машки да USB Тип C Адаптер Женската Порта Конвертор Приклучок за Пренос на Податоци и Полнење на Држачи за Кабел Адаптер

USB 3.0 Машки да USB Тип C Адаптер Женската Порта Конвертор Приклучок за Пренос на Податоци и Полнење на Држачи

Buyers rating:
DEN 143.76

Од стока

⭐ [Издржливи и Сигурни] Висок квалитет на алуминиум случај на адаптер е исто така подложен на замор тест на свиткување и има докажано да биде соодветен за вашата употреба.Тоа е едвај подебели од USB C plug дека ќе се поврзете на неа.Купи со доверба.Вие едноставно можете да се држиме нив на краевите на уреди, и не се грижите за губење на вашиот адаптер.Едноставна plug and play, преносни големина и лесен дизајн, поудобно и попаметни.Многу Едноставен Design Our пластика-bodied dongle е една од повеќето компактни опции на пазарот, мерење 0. ⭐ [Универзална Компатибилност] Претворање на USB порти во USB-C пристаништа за да се поврзете USB-C периферни уреди за да ја уредите со USB-A пристаништа вграден во. ⭐ [Лесно да се носат] Нашата алуминиум-легура-bodied USB C адаптер многу малку простор и може да приклучок директно кон крајот на вашиот USB-хардвер, така да не мора да се грижите за носење околу тоа.85" во должина од 0.⭐ [Брз употреба] USB 2.60" во ширина.Ви дава способност да поврзете USB-C периферни уреди за да ја уредите со USB-A пристаништа вграден во.0 брзината на трансфер на податоци до 480 Mbps и поддржува доволно излезна за полнење.Едноставно приклучок и работа.Ова ви овозможува да се поврзете телефони, таблети, мемории, глувчето, центри и други USB-C периферни уреди на вашиот лап-топ компјутери и полначи со нормален USB.Вграден-во соодветни отпорник во овој USB-C до USB адаптер за полнење осигурува и доставување безбедно и долготрајни.Супер мали да се држиме за USB-A порти во секое време.Она што е во box USB-C (Женски) на USB-A (Машки) адаптер поврземе Вашиот USB-C Peripherals The адаптер обезбедува без мака начин на поврзување на вашиот USB-C периферни уреди за да ја уредите што имаат стандарден USB порти.✦ Гаранција ✦Овој USB-C (Женски) на USB-A (Машки) адаптер доаѓа со грижете се-бесплатно 12-месеци гаранција, се чувствуваат слободни да ги купите нашите производи сега.USB-C флеш диск, HDD, и периферни уреди е поврзан со USB Тип лаптоп / КОМПЈУТЕР / полнач / power pack / центар преку USB-C кабел за полнење, синхронизација или за пренос на податоци, компатибилен со OTG.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне