• Свеж
Inginuity Време LED Опашка Светла За Lexus ES250 ES350 ES300 ES300H 2013-2017 Со Секвенционално Индикатор Задните Светилка Собрание (Месо)

Inginuity Време LED Опашка Светла За Lexus ES250 ES350 ES300 ES300H 2013-2017 Со Секвенционално Индикатор Задните

Buyers rating:
DEN 8423.76

Од стока

【Компатибилност】Plug and play, Лесно да го инсталирате, Директна Замена Оригинална Положба.OE Фабрика Стил.Без спојување е потребно.Инструкции за инсталација Вклучени, Професионална Инсталација се Препорачува. 【Карактеристики】LED светилки drl и динамичен пак сигнал обезбеди подобар изглед за вашиот автомобил.Висока осветленост обратна светлина и кочница светлина го прави вашиот побезбедно возење на патот. 【Гаранција】2 годишна гаранција по датумот на испорака , покривање на сите квалитетни прашања. 【Ажурирања】Освежете го изгледот на вашиот автомобил и да го промените вашиот автомобил стил, и дава на вас и вашето семејство побезбедни ноќно возење.Вклучувајќи се претвори сигнал со секвенционално индикатор,водење светлина. 【Сертификација】ТОЧКА или SAE сертификација, со КОМПЈУТЕР,АБС,ПММА,СТАКЛО Материјал Докаже Целосно Затворена, Водоотпорен, Прашина и Отпорен на Корозија, Работи Совршено, Дури и во Тешките Временски Услови.Taillight е светилка за ламбата прикачена на задната страна на возилото да се направи сигнал возилата зад вас.Taillight перформанси постојано подобрување во текот на автомобилот возраст, sprred од страна на големите разлики помеѓу денот и ноќно сообраќај fatalitities.Tailight се еден од најважните компоненти на вашето возило; тие им овозможуваат на возилата зад вас да се направи differents сигнали во текот на ноќта и во секој случај на лоши временски услови кои можат да произлезат.Нашите taillights го надградите вашиот возило со нов стил.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне