• Свеж
JOBST - 115517 Jobst за Мажи Бедрото Високи 15-20mmHg Ребрести Затворени Пети, M, Црна

JOBST - 115517 Jobst за Мажи Бедрото Високи 15-20mmHg Ребрести Затворени Пети, M, Црна

Buyers rating:
DEN 1261.20

Од стока

Најлон-73%.Направени во САД или Увезуваат.Модерен ребрести дизајн изгледа како казна мажите се облекуваат sock.Модерен ребрести дизајн изгледа како казна мажите се облекуваат sock.Лесен и мазни ткаенини заврши надополнува и чисто и бизнис фустан.Засилен пета и пети се спротивстави на абење за поголема трајност.Сите-ден удобност бенд чува чорапи до без обврзувачки или pinching.Опис на производот JOBST for Men е компресија sock за секојдневна облека која обезбедува тебе компресија терапија без откажува модерен изглед на фустан sock.Дизајнирани специјално за мажите, класичен ребрести изгледаат и се чувствуваат нуди стил и издржливост.Бедрото високи опција нуди дополнителна поддршка за оние кои имаат потреба или сакаат тоа .Направен од лесен и мазни ткаенини, ова sock надополнува и чисто и бизнис фустан.Издржливи Засилен пета чевли се противи триење и силна предиво спротивстави на абење.Удобно сите-ден удобност бенд чува чорапи до без обврзувачки или pinching.Станот пети шевовите се обезбеди удобност и доволно пети област за да се обезбеди совршено се вклопуваат.JOBST for Men компресија чорапи достави сите денот трајност, удобност и стил.Производителот, Информации За Контакт 1 800 552 1157.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне