• Свеж
Тема Plug Gage, Погодно Рака Мерење Алатка Прецизни Издржливи со Складирање Кутија за Handworking(Метрички Навој)

Тема Plug Gage, Погодно Рака Мерење Алатка Прецизни Издржливи со Складирање Кутија за Handworking(Метрички

Buyers rating:
DEN 1922.40

Од стока

Постои складирање кутија која е удобен за носење.За машки конец, ако темата е затворена, дијаметар на темата е голема; ако темата е стопира, дијаметар на темата е мал.Темата plug мерач главно се користи за да се открие темата на теренот дијаметар.Главно се користи за откривање на граница голем дијаметар од вредност и ограничување мал дијаметар вредност на нишката.Тема plug мерач е точноста тема инспекција колосек.Карактеристики : 1. Тема plug мерач е точноста тема инспекција мерач 2. Главно се користи за откривање на граница голем дијаметар од вредност и ограничување мал дијаметар вредност на нишката. 3. Темата plug мерач главно се користи за да се открие темата на теренот дијаметар. 4. За машки конец, ако темата е затворена, дијаметар на темата е голема; ако темата е стопира, дијаметар на темата е мал. 5. Постои складирање кутија која е удобен за носење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема нов Објект од Типот : Тема Plug Gage Изборен Стил : Тип : Метрички Навој, Тип Б : Инчен Тема Пакет Листата : Тип : Прецизност : 6 H1 x M2 X0.4-6 H Тема Plug Gage 1 x М2.5 X0.45-6 H Тема Plug Gage 1 x M3 X0.5-6 H Тема Plug Gage 1 x M4 X0.7-6 H Тема Plug Gage 1 x M5 X0.8-6 H Тема Plug Gage 1 x M6 X1-6 H Тема Plug Gage 1 x M8 X1.25-6 H Тема Plug Gage 1 x M10 X1.5-6 H Тема Plug Gage 1 x M12 X1.75-6 H Тема Plug Gage 1 x M14 X2-6 H Тема Plug Gage Тип Б : Прецизност : 2 B1 x 1/2-20 UNF-2 B Тема Plug Gage 1 x 7/16-20 UNF-2 B Тема Plug Gage 1 x 1/4-20 UNC-2 B Тема Plug Gage 1 x 1/4-28 UNF-2 B .

Карактеристиките

Condition:
100% Brand new
Item Type:
Thread Plug Gage 
Optional Style:
Type A
  :
Package List:
Type A:
Accuracy:
 6H
1 x M2X0.4-6H Thread Plug Gage       :
1 x M2.5X0.45-6H Thread Plug Gage        :
1 x M3X0.5-6H Thread Plug Gage      :
1 x M4X0.7-6H Thread Plug Gage           :
1 x M5X0.8-6H Thread Plug Gage            :
1 x M6X1-6H Thread Plug Gage                :
1 x M8X1.25-6H Thread Plug Gage      :
1 x M10X1.5-6H Thread Plug Gage         :
1 x M12X1.75-6H Thread Plug Gage         :
1 x M14X2-6H Thread Plug Gage          :
Type B:
Accuracy:
 2B
1 x 1/2-20UNF-2B Thread Plug Gage     :
1 x 7/16-20UNF-2B Thread Plug Gage    :
1 x 1/4-20UNC-2B Thread Plug Gage     :
1 x 1/4-28UNF-2B  :

Вака можеби ќе ви се допадне