• Свеж
CROSSTECH G850/016SC 24K позлатени Дијамант Burs, Круг Крајот Коси (Пакување од 5)

CROSSTECH G850/016SC 24K позлатени Дијамант Burs, Круг Крајот Коси (Пакување од 5)

Buyers rating:
DEN 2395.20

Од стока

Направени со природен дијамант.Највисоко оценет/Ниска цена.Мулти-Употреба.Облик : Тркалезна Крајот Коси.Опис на производот CROSSTECH 24 K позлатени Дијамант burs се највисоко оценет мулти-користете дијамант burs од страна на независна непрофитна стоматолошки образование и производ тестирање на фондацијата.CROSSTECH е само еден во индустријата за да се обезбеди еден ниска цена за сите облици и жито.Пет burs по пакет, произведени со природни дијаманти кои произведуваат повеќе сечење површини од синтетички дијаманти; исто така, Швајцарската мулти-слој на кожата техника се користи за да се понуди највисоко ниво на ефикасноста на сечење со помалку затнување и издржливост.Едно парче од не ' рѓосувачки челик shanks со посебна термичка обработка се обезбеди цврстина, сила и прецизност.Контакт Информации За Производителот 800-996-0686.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне