• Свеж
KAIWEETS Дигитални Менгеме Метар Т-RMS 6000 Точки & Тешко Сметководствена ЕВА Случај

KAIWEETS Дигитални Менгеме Метар Т-RMS 6000 Точки & Тешко Сметководствена ЕВА Случај

Buyers rating:
DEN 1511.52

Од стока

True-RMS менгеме метар : Ова multimeter може прецизно мерење на AC/DC Струја, AC/DC Напон, Фреквенција или Должност Циклус, Отпор, Capacitance и, исто така, обезбедува Диоди, Континуитет и Температура тестови.True RMS за прецизни мерења на не-линеарни товари.Лесен за употреба за лаборатории фабрики и апарати за домаќинство.Low Z На NCV копчето се наоѓа на десната страна.Едноставно поставете го вашиот палец на тоа и да се поттикнат.Обезбедена Заштита : Употреба на високо-квалитетни и Еко-пријателски ЕВА материјали да се направи тоа цврсти и издржливи.Здроби-отпорни, Анти-шок, водоотпорен материјал држи вашиот метар во добра состојба.Удобен Дизајн : мала дупка за врвка за рака е лесно за вас да го носите насекаде.Еластична мрежа џеб е добро за други додатоци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Менгеме Метар, Дигитални, Точно RMS
  • Свеж
Се проценува:

Менгеме Метар, Дигитални, Точно RMS

Цена За : Each Order Единица : Секој 1 Тековната Мерка AC Max : : 1 Тековната Мерење на AC Опсег : : 1000 A Тековната Мере�

DEN 21947.76