• Свеж
Salray Работи К-M20G-Б Exmor R CMOS Сензор PTZ Камера, Genlock Црна

Salray Работи К-M20G-Б Exmor R CMOS Сензор PTZ Камера, Genlock Црна

Buyers rating:
DEN 2148.00

Од стока

Full HD квалитет на слика со 60fps рамка стапка. 1920x1080/60p.Моќен 20x/30x оптички зум.Мулти-формат на излез видео.SD/HD/3 G-SDI, HDMI,DVI,CVBS.Види секој презентер или конференција, учесник повеќе од јасно.1/3-тип CMOS image sensor ја прави мазна, crisply детални, Full HD (1920 x 1080 60p) на слики со исклучително ниско ниво на бучава - дури и во услови на слаба светлина каде што другите камери борба.Висока стапка (60fps) работење обезбедува неспокојот, повеќе течност репродукција на подвижни предмети.На 20x/30x оптички зум опсег е надополнет со 12x дигитален зум рамка за пополнување одблизу со секој детал се гледа јасно.Одговорно автофокус гарантира дека слики останат јасни и остри, дури и при високи зум settings.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне