• Свеж
JQDMBH Менгеме Метар,Тековната Менгеме Висока Прецизност Менгеме Ammeter ES5001

JQDMBH Менгеме Метар,Тековната Менгеме Висока Прецизност Менгеме Ammeter ES5001

Buyers rating:
DEN 11989.44

Од стока

Изработени од АБС, лесен и пренослив,трајни доволно за долгорочна употреба.На измерени податоци, исто така, е точна.Тоа е способен за тестирање професионални electrial прашања, како автомобилската, индустриски и апарати за домаќинство работи.5%FSFunction:AC струја мерење рекорд, онлајн мониторинг рекорд, линија одржување, грешка finding Power:DC6 V Никел-метал hydride батерија 1.1 м-р、 точноста 0.2 V×5 Test метод:Менгеме КТ, значи тековната detection Display режим:LCD:128dots×64dots Frequency:50/60 Hz Host големина:W/H/T : 100mm×204mm×35mm Current менгеме големина:W/H/T : 101mm×214mm×27mm Weight:Домаќин:409g(вклучувајќи батерија) полначот:83.5 g Current менгеме:260g LCD големина:Екранот област:62mm×44mm Sampling го оценувате:2 пати/sec Storage медиум:ТФ card Data складирање:9999 групи(Губење на моќта или замена на батеријата не ќе го изгуби податоци)поставки за времето:Сет на снимање интервал во рок од 1 до 60 минути, 0 минути не значи автоматски stored Record време:Континуирана операција, за 2 дена во заштеда на енергија mode Real-time clock:Have Clock поставување функција:Have Data интерфејс:Стандарден протокол, USB transmission Line напон:Линија тест подолу AC600 VOverflow екранот:Над опсег overflow функција : "OL" симбол displaybattery напон:Кога батеријата напон капки за 5.номинална моќност:15m A во режимот на штедење на енергија, до 25m ALead должина:Стандард 2 meters Working температура и влажност:-10℃~40℃;подолу 80%rh Storage температура и влажност:-10℃~60℃;под 70%rh Insulation отпор:20 MΩ или повеќе,1000 VSuitable за Регулативи за Безбедност на:IEC1010-1、IEC1010-2-032、 загадувањето одделение 2、МАЧКА ⅲ (600 V) IEC61326(EMC стандард)Забелешка : * се Должи на светлината и на екранот разлика, точка 's боја може да биде малку поинаков од слики.Добредојдовте на нашиот продавница за да купат производи, ние треба секогаш да се посвети големо внимание на клиентите искуство, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас веднаш!Спектар : 0.Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне