• Свеж
100pcs Smart Електроника DC-DC SX1308 Чекор-UP Прилагодливи Моќ Модул Чекор До Зголемување Конвертор 2-24V да 2-28V 2A

100pcs Smart Електроника DC-DC SX1308 Чекор-UP Прилагодливи Моќ Модул Чекор До Зголемување Конвертор 2-24V

Buyers rating:
DEN 1366.32

Од стока

100pcs Smart Електроника DC-DC SX1308 Чекор-UP Прилагодливи Моќ Модул Чекор До Зголемување Конвертор 2-24 V да 2-28 V 2 A.Време на испорака : 6-16 дена со посебна линија за САД,8-30 дена од редовните пост за Светот.Ако тоа не е примен во рамките на одредено време,ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви вратат во целост.Ако ви треба производ под итно да, можете да изберете експедитивни услуги.Ние ќе ги искористиме на курирската служба DHL да ви послужи.Време на испорака : 3-8 дена.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.Верувам дека нашата слатка услуга ќе ги задоволи вас.Опис : LC SX1308 бустер модул сметководствена SX1308 чип, својата packagnig е мал, и висока ефикасност.Излезна моќност може да се прилагоди, максимум може да се пристигне 28 V и нејзината внатрешност се интегрираат најниска RDS внатрешен отпор 100mΩ метал оксид phlx областа ефект транзистори (mosfet), која може да се реализира големи тековната излез до 2 A.Таа широко се користи во 3 G мрежа производи, дигитални производи, мобилни напојување,батерија за напојување, опрема, итн.Карактеристики : Осцилација фреквенција 1.2 MHz ефикасност е толку висока што 95% Коло има краток спој заштита, заштита од прегревање функција 10k да се прилагоди potentiometer, се приспособат на излезниот напон Параметри : Максимален влезен напон : DC 2-24 V Максималниот излезен напон : DC 2-28 V Префрлување фреквенција : 1.2 MHz Максимална тековната излез : 2 A.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

1Pcs Нови T9G0141203 Моќ Модул
  • Свеж
Се проценува:

1Pcs Нови T9G0141203 Моќ Модул

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 2035.20