• Свеж
Аудио-Визуелни Директни Магнетни Црно Стакло и Сува-Избришете Одбор Set - 6 x 4' - Вклучува Магнети, Хардвер & Лента за Напредок

Аудио-Визуелни Директни Магнетни Црно Стакло и Сува-Избришете Одбор Set - 6 x 4' - Вклучува Магнети, Хардвер

Buyers rating:
DEN 9119.76

Од стока

Силна Калено Стакло Површината е Отпорна на Гребнатини и Лесно да се Чисти.Почиста и подолготраен Од Традиционалните Алуминиум Одбори.Дизајниран за Употреба Со Повеќето Магнетни Чаша Суво-Избришете Одбори.Се инсталира лесно - вклучува целосна големина дефиниција, цврст метал месеци и квалитетот ѕид подлога.Ние препорачуваме Експо Неонски Сува Избрише Маркери за нашите црно стакло одбори.Нашите Магнетни Стакло Одбор Поставите доаѓа со сето она што треба да се надополни од вашиот стар Алуминиум Сува Избришете Одбор на професионален изглед на Модерна Стаклена Одбор.Мир на умот - секој одбор доаѓа со доживотна гаранција и U.Има 5 Парчиња Хартија Удобно на Аудио-Визуелни Директни Одбори.Магнетни Делукс Верзија е Достапна за Купување.Сите наши Магнетни Табли Вклучуваат збир на Neodymium Магнети.Рамка-Помалку Дизајн Нуди Елегантна Прилог на Било која Средина.Силна Калено Стакло Површината е Отпорна на Гребнатини и Лесно да се Чисти.Предности на Стакло Одбори во текот Алуминиум Одбори.Може да се Монтира Вертикално или Хоризонтално.Нашите Ултра Бели Табли Обезбеди Најдобар Контраст Со Нормален Сува Избрише Маркери.Избрише без напор - нашата кола чисти лесно, со еден удар и се противи ghosting и боење.Хардвер може да се Користи на Base, Цврсти Ѕидани, Просторија Ѕидови, и Повеќето Други Површини.Почиста и подолготраен Од Традиционалните Алуминиум Одбори.Хардвер може да се Користи на Base, Цврсти Ѕидани, Просторија Ѕидови, и Повеќето Други Површини.Лесно Еден Чекор Инсталација.Врвен Квалитет на Ѕид Подлога Направена во САД - за Максимална Сила и Безбедност.Стандардната бела калено стакло површината е совршен за сува избрише маркери.Цврст Метал Месеци Форумот Вашиот Одбор Околу 1 1/4 Инчи Од Ѕидот.Цврст Метал Месеци Форумот Вашиот Одбор Околу 1 1/4 Инчи Од Ѕидот.Врвен Квалитет на Ѕид Подлога Направена во САД - за Максимална Сила и Безбедност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне