• Свеж
Целата Земја Засладувач Ко. Stevia и Монахот Овошје Засладувач, Erythritol Засладувач, Замена за Шеќерот, Нула Калории Засладувач, 1,000 Stevia Пакети (Пакување Може да се Разлик?

Целата Земја Засладувач Ко. Stevia и Монахот Овошје Засладувач, Erythritol Засладувач, Замена за Шеќерот, Нула

Buyers rating:
DEN 1224.00

Од стока

ШЕЌЕР ПАКЕТИ АЛТЕРНАТИВА : Овој засладувач содржи stevia leaf екстракт и монахот овошен екстракт; Секој пакет е еквивалент во сладост 1,5 кафени лажичиња шеќер. *За повеќе информации за нашите природни стандард и состојки ја посетите нашата веб-страница.МОНАХОТ ОВОШЈЕ ЗАСЛАДУВАЧ : Подсладите кафе или чај—дури и во движење!—без сите калории на шеќер или суров шеќер.ПРИРОДНО* СЛАДОК ВКУС : алтернатива на други засладувачи како шеќер, суров шеќер и многу повеќе од брендови како Splenda, се Тргна, Sukrin, Truvia, и Lakanto и Stevia во Raw**.КАФЕ ЗАСЛАДУВАЧ : Подсладите вашиот омилен кафе со нула калории, без разлика дали тоа е Keurig К Шолја Кафе, Nespresso, Lavazza, Dunkin Крофни или целиот грав на кафето сварено дома**.Тие се одлично надополнување на кето исхрана, совршен за материи за кето храна и пијалоци.Ова нула калории производ е направен со stevia и монахот овошни екстракти и erythritol.е посветен на обезбедување на нашите клиенти со широк спектар на голем дегустација на долниот и нула калории засладувачи направени од најдобрите состојки и користење на совесни практики.Ние ги користиме само Не-ГМО состојки и нашите мешавина не содржи конзерванси—само четири состојки : Erythritol, stevia leaf екстракт, природни вкусови и монахот овошен екстракт.ПОГОДЕН ЗА ЛУЃЕТО СО ДИЈАБЕТЕС : Замена на нула калории засладувачи за табела шеќер може да им помогне на лицата со дијабетес управуваат со нивните здрави животни стилови, додека ужива во засладен храна и пијалоци.ШЕЌЕР ПАКЕТИ за ЗАМЕНА : Секој картон содржи 1,000 пакети на вкусни ЦЕЛАТА ЗЕМЈА Stevia ЗАСЛАДУВАЧ и Монахот Овошје Природни* Засладувач, и е идеален за секој бизнис—од заводот и работното место пауза простории за ресторани, кафулиња и coffeeshops.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне