• Свеж
Tamron 35mm F/2.8 Ди III OSD М1:2 Леќа (Модел F053) за Sony E-Планината Full-Frame Mirrorless Камера Пакет со Премиум Додаток утврдени со Деко Опрема Ранец + Филтер за Полнење + Monopod Пакет

Tamron 35mm F/2.8 Ди III OSD М1:2 Леќа (Модел F053) за Sony E-Планината Full-Frame Mirrorless Камера Пакет

Buyers rating:
DEN 5976.00

Од стока

Моделот F053 обезбедува извонредна оптички перформанси низ целата рамка, и испорачува со остра слика, право надолу за да текстурата на предметот.Експерт уредување на LD и генетски модифицирани специјализирани стакло елементи во голема мера контроли аберации, вклучувајќи ги хроматските аберации.Фокусирајќи како блиски, како 0.Многу светлина во тежина и компактни, тоа тешко додава ништо на heft на вашата торба, па можете да го носат удобно секој ден.Секој ден, секој предмет – се поширок поглед на светот.Моделот F053 обезбедува извонредна оптички перформанси низ целата рамка, и испорачува со остра слика, право надолу за да текстурата на предметот.Со Влага-Отпорни Изградба и нечистотија отпорни на Флуор Слој, фотографи може да се пука самоуверено на отворено. Со добивање блиску до некој објект, што може да произведе еден-на-еден вид фото и потпора најубаво замаглена позадина bokeh.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Tamron 35mm F/2.Објективот е одлична за многу различни видови на фотографија, вклучувајќи ја модата, природата, комерцијални & свадбата.9 во), може да се пополни рамка со дури и мали субјекти.8 широк агол за секојдневна употреба за Sony E-планината full-frame mirrorless cameras The Tamron 35mm F/2.8 бленда, Моделот F053 е изградена со користење на специјални стаклени материјали, вклучувајќи LD (Ниска Дисперзија) и генетски модифицирани (Стакло Моделирани Aspherical) леќа елементи ефикасно да се организира за да поништување аберации.Со Влага-Отпорни Изградба и нечистотија отпорни на Флуор Слој, фотографи може да се пука самоуверено на отворено.9 не) МО (Минимум Објект Растојание), леќа се постигнува својата максимална зголемување на односот на 1 : 2.Ќе откриете убавината дека никогаш не сте доживеале досега.Во прилог на F/2.На фокусна должина 35mm е широк агол на гледање, но природни перспектива и поле-на-се приказ за инстинктивно фотографирање.8 Ди III OSD М1 : 2 (Модел F053) за Sony E-планината full-frame mirrorless камери е широк агол, фиксен објектив фокусна погоден за само за секое снимање ситуација.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Dorr Go2 Дипломирал Colour Filter - Тутун
  • Свеж
Се проценува:

Dorr Go2 Дипломирал Colour Filter - Тутун

За Go2 Филтер Систем.Овозможува Креативност.Други додатоци потребни.Други бои.Dorr Go2 Дипломирал на Тутун Б

DEN 583.92
Alto Shaam CN-34343 Пролет Контактор, 120V, 25A
  • Свеж
Се проценува:

Alto Shaam CN-34343 Пролет Контактор, 120V, 25A

Тип На Производ : Храна Услуга Снабдување.Пакет Димензии : 6.0 " L X7.0 " W X10.0 " Х Земја На Потекло : Сад.Пакет Те�

DEN 4251.36