• Свеж
PUPPIA JADEN ПОДИГНАТ Б

PUPPIA JADEN ПОДИГНАТ Б

Buyers rating:
DEN 815.28

Од стока

нова вест стил темперамент како "искористување б".дијамант шема и цврсти schemed.тока & кука и јамка fastener.puppia smart ознака pendant(qr код само) е вклучена.големина на : големи : 11.4 вратот, 16.5"~17.3" гради".Возраст спектар опис : Сите Фази на Животот.На Jaden Вест Подигнат Б е еден чекор-во темперамент, со грб кука и јамка затворање и брзо ослободување тока.Иако градите големината не е прилагодлив како "преку глава" На harnesses, некои луѓе се најде на оваа подигнат да се чувствуваат поудобно и полесно да се стави на куче.Ова се подигнат карактеристики дијамант шема, цврсти schemed и карактеристики дебел руно внатре за зимските месеци.Појавување на leashes достапни и се продава одделно.Достапни во Беж и Црна во големини се движат од Мали да X-Large.Ве молиме забележете дека поради овие производи се создадени со мали раси на ум, поголеми димензии (јас.e.Големи, Екстра-Голема, итн.) не мора да значи поголем раси.Ве молиме погледнете во сликата на големината на табелата.Тоа е многу важно да се измери вашето куче со лента мерка според големината на табелата.Како општо правило, ако вашето куче паѓа помеѓу големини, тоа обично е подобро да се оди до големина.Тежина бројките се само проценки.Секогаш користете вистински мерења.Ве молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче за облека, тоа е многу важно да имаат прецизни мерења на вашето куче вратот и градите дебелина.ВАЖНО : ве Молиме имајте на ум дека кога мерење на вашето куче, мерење за вратот, мораат да бидат однесени во ОСНОВАТА НА ВРАТОТ и градите дебелина мора да се преземат зад предните нозе.Исто така, важно е да се земе во предвид големината на кучето е главата, како и вратот дебелина и градите дебелина.Бидејќи некои кучиња имаат многу поголема глава од нивните вратот, ве молиме бидете сигурни дека вратот отворање на е доволно голем да се менува со текот на вашето куче главата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне