• Свеж
Роботот серво 25kg RDS3225 Метал Опрема Дигитален серво arduino серво со Долги и Кратки Директно У Mouting (Контрола Агол 270°)

Роботот серво 25kg RDS3225 Метал Опрема Дигитален серво arduino серво со Долги и Кратки Директно У Mouting

Buyers rating:
DEN 624.00

Од стока

25kg Алуминиум школка метал опрема дигитален серво (Контрола Агол 270)Механички Агол : 360 сте.вода-доказ ,напредни линеарност и точноста со прецизност potentiometers,стабилна,ниско ниво на бучава.Брзина : 0.19 дик/60 степен на(5v) 0.17 дик/60 степен на(6.8 v),вртежен момент е до 24kg.cm.во(5v) 28kg.cm.во(6.8 v).опремен со силни бакар & алуминиум брзини,ЦПУ алуминиум средината Школка.Професионални серво комплет лесно да се дизајнира и направи на сите видови на робот DIY.Големина : Контрола Агол 270°.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне