• Свеж
Супериорен Фокус Влошки Воздух Рака Mitts Muay Тајландски Удар Бокс Удирање Влошки Професионални Мека Тип воздух Удар Мит 50 cm

Супериорен Фокус Влошки Воздух Рака Mitts Muay Тајландски Удар Бокс Удирање Влошки Професионални Мека Тип воздух

Buyers rating:
DEN 420.00

Од стока

Удар Mitts се направени од синтетички кожа која е издржлив има многу посебни баласт на овие професионално ниво фокус мит.Овие mitts се без прст капак.Внатрешни соочи има повеќе слоеви на пена што целосно е засилен за да го апсорбира шокот на удар.Удар мит имаат многу голема воздух џеб во средината на предниот мит дека е целосно перница шок absorbency и многу удобно брзина комбинации.Постојат handstitched и направени за долготрајни перформанси со многу добар квалитет патент за воздух модулација.Секоја страна има тежина околу 290 грама.Погоден за професионална употреба во салата или дома.Супериорен Бокс Удар Mitts, Фокус Mitts синтетички Кожа Бокс Влошки Целна Мит Ракавица за Фокус Обука на Karate Extremely флексибилни Чиста Кожа и многу добро обработени чини не само што се даде благородна и професионално студио изглед, но, исто така, обезбеди подолг животен век на производот.Се должи на многу густа и стабилна изведба, на mitts обезбеди најдобра заштита на обука партнер, дури и против тешко удира.Густата шок-апсорбирање на пена core (сферични проекција) во средината на mitts исто така dampens брзо комбинација влијанија.Удар Mitts се направени од синтетички кожа која е издржлив има многу посебни баласт на овие професионално ниво фокус мит.овие mitts се без прст cover Features.Внатрешни соочи има повеќе слоеви на пена што целосно е засилен за да го апсорбира шокот од punch Punch мит имаат многу голема воздух џеб во средината на предниот мит дека е целосно перница шок absorbency и многу удобно брзина combosthere се handstitched и направени за долготрајни перформанси со многу добар квалитет патент за воздух модулација.секоја страна има тежина околу 290 grams Material : Sythetic Leather Colours : Black Weight : approximately Size : 50 cm, универзална големина, погоден за сите "раце".Примена : taekwondo, удирање и други training Contents : 1 пар на удар mitts.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне