• Свеж
Рутер Бит - 1/4in месо тело Две Flute Директно Машина 5/16in Дијаметар X 3/4in Намали Длабочината на

Рутер Бит - 1/4in месо тело Две Flute Директно Машина 5/16in Дијаметар X 3/4in Намали Длабочината на

Buyers rating:
DEN 286.80

Од стока

Со користење на 'К' Mark индикатор месо тело При поставување на рутерот да ве води да се Постигне правилна вметнување длабочина и се Зголеми collet зафат, на подолг месо тело Така ги Охрабрува Безбедни Практики При користење на малку во рутер маси Одржување на точните вметнување длабочина за да се Спречи или преоптоварување и исфрлање deflecting на месо тело машина.Точно 8мм Метрички дијаметар за метрички апликации. 5/16in дијаметар идеален за исти инлеи, плоскости и stringing работа.Тренд Професионални рутер битови се наменети за фината завршува во сите апликации во согласност и се одличен за тешко дрво, меки дрво и дрво-базирани лист материјали. 1/4in месо тело за лесна контрола во помали рутери со 'К'mark месо тело за да се обезбеди безбедна работна практика.Сите t Па раздерете profe св морам да onal малку месо тело должина Зголемен во Споредба со Традиционалните конвенција секачи од другите брендови на побезбедни работни третини промо практики.За slotting, ора grooving и светлина morticing апликации.Две flute дизајн дава побрзо царинење на отпад за подобри своите перформанси и премиум завршница на сите дрва и дрва базирани материјали.Спектар опфаќа украси, класична и современа, jointing секачи, rabbis и straights, profilers и trimmers Заедно со специјалист трговија секачи и jigs за употреба опрема.Без оглед на вашите потреби и барања, Трендови Професионални рутер малку со вас за вашата работа Постигнување на целите.Секој микро-канали гранули волфрам карбид малку Што се Зголемува животниот век и до 30% во Споредба со Традиционалните конвенција карбид малку е Намалена Зголемена продуктивност и престој, Сребро Лемење осигурувачи секој совет на телото за беспрекорна обврзници се Одржува цврст, безбеден рутирање одговор перформанси во Текот на било која апликација, со секој циклус сечење лице земјата да огледало заврши со остар жилет дијамант ронки 1200 абразиви.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне