• Свеж
Класичен Брендови Кул Гел Вентилирани Мемориска Пена 12-Инчен Душек | CertiPUR-НИ Уверение | Кревет-in-a-Box, Кралот

Класичен Брендови Кул Гел Вентилирани Мемориска Пена 12-Инчен Душек | CertiPUR-НИ Уверение | Кревет-in-a-Box,

Buyers rating:
DEN 911.76

Од стока

Бидејќи на овој процес, ние можеме да брод повеќе душеци за испорака и намалување на износот на емисиите на јаглерод.На 12-инчен профил Кул Гел Душек има Гел-Исполнет Мемориска Пена и е дизајниран за врвна удобност и поддршка.Душек бродови компресирани, валани и испраќаат во кутија погодно доставени до вашата врата за лесно поставување; рамка/основа/база не се вклучени.Убаво детални водопад работ покрие со четири начин се водат врвот и јаглен сива поврзана страни работи со мемориска пена за да се оптимизира неговата согласност својства.Зошто да се Купи Кул Гел Мемориска Пена Душек?Кул Гел душеци со гел исполнет мемориска пена ги растера телесната температура и да се создаде кулер за спиење површината, додека задржување на притисок-ослободување својства на традиционалните мемориска пена.Воздухот патува низ материјалот и dissipates тело за регулирање на топлина вашата телесна температура.Се добие тоа Право во Првиот Пат Тоа е исто така добра идеја да ја знаете големината и висината на вашиот душек пред време за да бидете сигурни дека ќе се нарачување на точната големина.Трите слоеви на исполнет кул гел, дише поли пена и висока густина база пена ги растера топлина за да бидете удобно цела ноќ и одговара на вашето тело намалување на притисок поени, па можете да се разбудите повеќе освежен и подготвени да ја преземат на ден.На душек е флексибилни и издржливи доволно дека тоа ќе се одржи на поддршка и интегритет дури и по виткање со прилагодливи база.Овој луксузен душек е убаво прилагодени со сплетам ткаенина покрие со водопад рабови и јаглен сива страничните панели.Памук Полиестер Смеса.Smart пакување намалува јаглерод стапало во производители превозот процес.Отворениот celled физичка структура на нашите пени е само-вентилација.Обезбедување на квалитет На Класичен Брендови 12-Инчен Кул Гел Мемориска Пена Душек е поддржан со 10-годишна грижете се-бесплатно гаранција.Прилагодливи База Пријателски Класичен Брендови 12-Инчен Кул Гел Мемориска Пена Душек е прилагодлив база пријателски, што значи дека тоа е најдобриот избор за да бидат работите заедно со прилагодливи база наместо на традиционалните кревет рамка за додаде начин на живот и здравствено осигурување.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне