• Свеж
Тешки Bookbinding Машина Машина Спирала Хартија Удар Врзивно A4 Спирала Обврзувачки Машина 21 Дупка 400 Листови Обврзувачки Капацитет Совршен за Секојдневните Канцеларис?

Тешки Bookbinding Машина Машина Спирала Хартија Удар Врзивно A4 Спирала Обврзувачки Машина 21 Дупка 400 Листови

Buyers rating:
DEN 1800.00

Од стока

21 дупка престилка и клип обврзувачки машина; 21 челик екстракција ножеви, лесно да се вежба.Удар капацитет : 22 листови (80g А4) или 7mil pp; Обврзувачки капацитет : 400 листови (80g).Големината спектар на притисок прстен : гумени прстен 6-51 mm; терминал блок 3-35 mm.Копчето за заклучување позиционер, удобен и симетрични; машината е опремена со предност spacer на лево, и на работ на растојание од 3 мм, 5 мм, 7 милиметри може да се прилагоди.ЗАДОВОЛСТВО ЦЕЛ : Нашата цел е да им обезбеди на креативни, иновативни производи, така што секој може да има квалитет, висока-крај уживање.Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе љубов купувањето, па ако поради некоја причина не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се направат нештата десно.ЗА НАС!Нашата е посветена на производство на безбедни производи за да им помогне на луѓето да живеат повеќе удобен живот.Се надеваме дека нашите производи ќе ги пренесе чувство на леснотија и релаксација за вас и правење на вашиот дом полн со создавањето и љубов.Изберете од нас да го направат вашиот живот подобро!Машина име : 21-дупка гумени прстен/клип обврзувачки machine Applicable потрошен материјал : гумени прстен, клип strip Handle тип : цврсти круг челик двојно handle Applicable хартија : A4 Punching капацитет : 22 листови од 80 grams Binding капацитет : 400 sheets Punching големина : 3*8mm Number на дупки : 21 holes Number на нож екстракција : 21 коефициенти : 3мм, 5mm, 7mm Pressure прстен големина опсег : гумени прстен 6-51mm менгеме лента 3-35mm Machine големина : 450*310*500mm Packing големина : 460*250*380mm Machine нето тежина : 11 KGMachine бруто тежина : 12.5 КИЛОГРАМИ.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне