• Свеж
Wellgler е Орална Нега Брисеви - за Еднократна употреба Устата Чистење Spong брисеви (250count, розова)

Wellgler е Орална Нега Брисеви - за Еднократна употреба Устата Чистење Spong брисеви (250count, розова)

Buyers rating:
DEN 599.76

Од стока

????ПОЕДИНЕЧНО ЗАВИТКАНИ : Индивидуално спакувани во болница устата брисеви да остане свеж. ????НЕЖЕН, БЕЗБЕДНОСТ&УДОБНО : расположливиот орален брисеви е слободна од ваше мирис и тоа ќе им даде на пациентот мека & удобно искуство. ????ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ на УСТА : должината на устата брисеви сунѓер е 5.31 инчен и отворени мобилен сунѓерот има посебни риџ-дизајниран кои би можеле да направат устата почиста. ????ЛАТЕКС СЛОБОДНИ МАТЕРИЈАЛ : Овој тип на орален брисеви е составен од мека и латекс слободни сунѓер со висока вода абсорбента и вратило кој е бела ПП пластични стап. ????ИЗДРЖЛИВИ : Ние користиме високо квалитетни материјали за заеднички сунѓер и рачка за да се осигура нејзината издржливост и за кои нашите справи со стап е фирма доволно дека нема да биде скршен лесно.Wellgler за Еднократна употреба Орален Брисеви се совршени за клиника и за домашна употреба.Тоа е издржлив, совршено големина пластична рачка дава начин за напор на работа посебно ако се користи со бебиња, деца и стари лица.Сите производи се поединечно завиткани да се направи тоа 100% заштитени од контаминација или инфекција - тоа е, исто така, апсолутна кавга бесплатен простор за складирање избор!Мека, мулти билатерален пена совет е докажано да биде повеќе ефективен во чистење не само забите, туку исто така и вашата непцата и јазикот!Wellgler устата брисеви не се абразивни и нежна, но дава многу задоволителен резултат со секоја употреба!Совршен прилог на вашето орално здравје рутина!.Се повлече тест 25.6 N = 6.76 lbs = 3.1 килограми да се повлече памук брис главата, брис не се одвои од род.Тоа обезбедува сунѓерот нема да падне во употреба.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

McKesson Стерилен Памук Падна Applicators 6
  • Свеж
Се проценува:

McKesson Стерилен Памук Падна Applicators 6

Mc Kesson 753928000000 Mc Kesson.Убавината Tools & Accessories Памук & Брисеви Памук Брисеви.Производителот # 241062 S.Бренд Mc Kesson.

DEN 287.76