• Свеж
EuisdanAA LED Чип Сијалица на 300mA 10W Алуминиум СМД Светлосен Монистра Топло Бела Супер Светло Висока Моќност за Floodlight(Bombilla де LED чип на 300mA 10W Cuentas де и луз SMD де aluminio Бланко cá

EuisdanAA LED Чип Сијалица на 300mA 10W Алуминиум СМД Светлосен Монистра Топло Бела Супер Светло Висока Моќност

Buyers rating:
DEN 215.76

Од стока

Este LED чип necesita он disipador де calor став enfriarse.Широко се користи во замена на таванот светлина, downlight, вниманието, рефлектори, светлата фаза, итн.Се применуваат термички маснотии еднакво на дното на извор на светлина и површината на контактот на heatsink кога инсталацијата.Answer : ___________________________ Note : 1.Погоден за Домашни и Комерцијални Lighting Description во Spanish Bombilla де LED чип на 300m A 10 W Cuentas де и луз SMD де aluminio Бланко cálido Супер brillante Алта potencia став reflector Potencia : 10 W; Temperatura де боја : бланко cálido (3000 К) Larga vida útil, bajo consumo, alto brillo, respetuoso con el medio ambiente.Оваа LED чип се напојува со постојан струја LED драјвер за напојување.Ampliamente utilizado en el reemplazo де luces де techo, downlight, focos, linternas, luces де escenario, итн.Nota : Este LED чип está alimentado por una fuente де alimentación del controlador ДОВЕДЕ де corriente constante.Оваа LED чип потребите на heatsink за ладење.Aplique grasa térmica de manera uniforme en la parte инфериорни де ла fuente де и луз y la superficie де contacto del disipador де calor durante ла instalación.Не таа светлина без heatsink алуминиум, во спротивно тоа ќе се оштетени.Не таа светлина без heatsink алуминиум, во спротивно тоа ќе се оштетени.Euisdan AA LED Чип Сијалица на 300m A 10 W Алуминиум СМД Светлосен Монистра Топло Бела Супер Светло Висока Моќност за Floodlight Long животен век, ниска потрошувачка, висока осветленост.Answer : ___________________________ Note : Оваа LED чип се напојува со постојан струја LED драјвер за напојување.Моќност : 10 W; Боја Температура : Топло бела(3000 K).Широко се користи во замена на таванот светлина, downlight, вниманието, рефлектори, светлата фаза, итн.No lo encienda гревот disipador де calor де aluminio, de lo contrario se dañará.(Nota : Este LED чип está alimentado por una fuente де alimentación del controlador ДОВЕДЕ де corriente constante.Aplique grasa térmica de manera uniforme en la parte инфериорни де ла fuente де и луз y la superficie де contacto del disipador де calor durante ла instalación.Долг животен век, ниска потрошувачка, висока осветленост, еколошки.No lo encienda гревот disipador де calor де aluminio, de lo contrario se dañará.Се применуваат термички маснотии еднакво на дното на извор на светлина и површината на контактот на heatsink кога инсталацијата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне