• Свеж
Intercomp LP600, Ниска Профил Лесни Тркала Оптоварување Скала, 30,000 lb x 50 lb

Intercomp LP600, Ниска Профил Лесни Тркала Оптоварување Скала, 30,000 lb x 50 lb

Buyers rating:
DEN 2085.60

Од стока

Индикатор : Интегриран индикатор со сеопфатна push копчето контроли, вклучувајќи (On/Off, Локални/Tare, Нула, & Print/Accum).Безжична : RFX безжична мерење технологија обезбедува кабел слободна комуникација со различни индикатори, апликации, & софтвер.Подлога Димензии : 22" x 15" x 1.7".Моќност : Соларна енергија обезбедува до една година од животот на батеријата со текот на денот, за употреба на отворено (До 250 часа без соларна енергија, батерии вклучени).Дисплеј : 5.5 Цифра LCD со 1" Ликови.Мерење само 51lbs (23kgs) со профилот на само 1,5" (38mm), на LP600 Низок Профил Тркала Оптоварување Скала тежи носивост до 30,000 lbs (од 15.000 килограми) со точност од ± 1%.Прогресивна соларни полнење технологија дозволува комерцијално достапни АА акумулатори да се напојува за период до една година со текот на денот, за употреба на отворено.Целосно Интегриран RFX Безжична Мерење Технологијата го прави возможно да се сликате двојка и број скали во серија за вкупната тежина и скали може да се поврзани со мноштво на Intercomp мерење на индикатори.За корисниците чија локалните прописи се спречи употребата на безжични комуникации, радија може да биде исклучен или Intercomp нуди целосна линија на хард жичен алтернативи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне