• Свеж
Бела Занает Хартија - 250 Листови на 12 x 12; Идеален за Бои, Ѕид Уметност, Easel Хартија, Подарок Хартија за Завиткување и Деца Занаети - произведено во САД

Бела Занает Хартија - 250 Листови на 12 x 12; Идеален за Бои, Ѕид Уметност, Easel Хартија, Подарок Хартија

Buyers rating:
DEN 887.76

Од стока

100% Рециклираат Бела Kraft Хартија НАПРАВЕН ВО САД.Он-Восок и Необложени, Еко-Пријателски Традиционалните Светла Бела Занает Хартија.Право дебелина : 40# kraft хартија е издржлив и не rip лесно, но во исто време, е мазна и лесно да се свитка, што завиткување и изработката активности полесно.Се работи за сите прилики : хартија за завиткување, пакување хартија, easel хартија, сликарски хартија, цртање хартија.Работи со Многу Различни Материјали; ги Користите овие бели занает хартија во ролни за акрил и масло бои, креда, креда, маркери, се чувствува пенкала, прст сликарство, вода боја, tempera и повеќе.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне