• Свеж
Вода Филтер Плови Топката Вентил 1/4 Инчи Прилагодливи Плови Вентил Пластични Резервоарот за Вода Плови Вентили за Езера, Пумпа за Вода, Вода Коритото, Аквариуми, Aquac

Вода Филтер Плови Топката Вентил 1/4 Инчи Прилагодливи Плови Вентил Пластични Резервоарот за Вода Плови Вентили

Buyers rating:
DEN 299.76

Од стока

Широк апликации : се прилагодливи потоне плови вентил може да се примени за езера, мала резервоари за вода, тоалет резервоари, апарати за вода purifiers, базени, аквариуми, aquaculture, резервоари, индустриски и големи резервоари за вода, итн. - Ве молиме овозможи мерење грешка. - Ве молиме проверете ја големината внимателно пред купување., ако е потребно, можете да одберете да ги користите повеќе плови вентили во исто време, така што водата може да биде текст побрзо.Направени на ЈП материјал, други делови се направени од ПОМ материјал, ниска температура отпор и отпорност на корозија, издржлив и нетоксичен, може да ви послужи за долго време.Прилагодливи дизајн : пластични резервоарот за вода плови вентили дојде со прилагодливи грб, кога нивото на водата од резервоарот за вода е ниска, портата на плови вентил се отвора за да се осигура дека водата може да го внесете, кога нивото на водата се крева, топката на водата плови вентил и прилагодливи на арм ќе се формира рамен агол и се затвори во оваа држава, за остварување на автоматско прилагодување на високо ниво на водата и ниско ниво на водата.Големина и материјал : можете да се поврзете плови вентили на 1/ 4 инчен снабдување цевка, можете да инсталирате соодветен број на водата плови вентили според големината на резервоарот за вода за да се задоволат вашите потреби во различни ситуации; топката на водата плови вентил е направен од ЈП материјал, други делови се направени од ПОМ материјал, ниска температура отпор и отпорност на корозија, издржлив и нетоксичен, може да ви послужи за долго време.Лесно да се работи : на аголот на топката вентил е прилагодлив, можете да флексибилно поставени во согласност со барањата на нивото на водата, автоматски контрола на нивото на водата, без моќ или пумпа е потребно, водата плови вентили се применливи за низок притисок гравитацијата системи за водоснабдување, рака затегнување за истекување-без операција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне