• Свеж
Halcyon Дена: 60-тите години Мо, Р&Б, Британецот Душата & Freakbeat Грутки / Повеќе

Halcyon Дена: 60-тите години Мо, Р&Б, Британецот Душата & Freakbeat Грутки / Повеќе

Buyers rating:
DEN 815.76

Од стока

Велика БРИТАНИЈА три ЦД-то сет.Halcyon Дена топ листите и развој на современи пријателски победи музика низ три Цд-а од jazzy Р&Б на Крис Farlowe, Дафи Моќ со Греам Обврзници и Zoot Пари што се отвора еден диск преку рог ладен Британецот душата од Џими Џејмс, Geno Вашингтон и Ричард Кент Стил, ска од Мики Фин И Сини луѓе, девојка група поп од Chantelles и fuzz преплавена freakbeat од Убави Нешта и да се Грижиш Kynde.Продуцентот Мајк Hurst се отвори своите архиви овозможувајќи ни да вклучуваат freakbeat грутки од Австралиската Playboys, Човековиот Инстинкт, Омилени Синови, Двојна Функција и Оскар Велосипед плус оркестрирано поп камења од исполнет со длабоко чувство Навистина Смит, психоделичен На Алан Bown!, Шведската mods На Tages и драматични пеење близнаци Павле & Бери Рајан.Прв пат на CD реткости вклучуваат Британски R&B, soul и мо победи песни од Атињаните, На Прсти, Бонбони Датуми, Барни Ј. Барнс & Вовед, Кевин " Цар " Лир, Dorian Сива, Бери Св. Јован.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Кажете Што Сакате: Собирање
  • Свеж
Се проценува:

Кажете Што Сакате: Собирање

Винил LP притискање.Со песни 'Не Сакам Љубовник', 'Црни Очи Момче' и 'Кажете Што Сакате', Тексас стана домаќ�

DEN 719.76
Хитови Од Албумот: Мека Рок / Повеќе
  • Свеж
Се проценува:

Хитови Од Албумот: Мека Рок / Повеќе

Велика БРИТАНИЈА четири ЦДто сет 77 класични песни земајќи ги во помек страна на карпата, моќ балади и ек�

DEN 220.00 222.00