• Свеж
Пакет на 3168 1/2-Инчен Плоштадот Боја Кодирање Точка Етикети, Светла Бела Боја, 8 1/2 x 11 Состојба, Одговара на Сите Ласерски/инк-џет Печатари, 176 Labels по Лист

Пакет на 3168 1/2-Инчен Плоштадот Боја Кодирање Точка Етикети, Светла Бела Боја, 8 1/2 x 11 Состојба, Одговара

Buyers rating:
DEN 215.76

Од стока

3168 Светла Бела боја-кодирање етикети со различни намени.Лесно пишување или печатење на нив.Совршен канцелариски елемент за секој мал бизнис. 100% произведено во САД.Стандард 8.5" x 11" етикета лист одговара на било ласерски или инк-џет печатач.Вклучува слободни печатач шаблони. 1/2" Плоштад налепници, 176 labels по лист .Се придржуваме кон сите површини, дури и облека!.Повик внимание на документи, преглед, и календари или употреба на јар, свеќи, сапуни и повеќе.Големина : 3168 Пакет | Боја : Сјајно Бела.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне