• Свеж
USB C Адаптер за да го USB 3.0, USB на Тип-C Конектор Адаптер. Компатибилен со Повеќето Лаптопи/ Таблети/ Smartphones со USB Тип-C Порта (Розово Злато)

USB C Адаптер за да го USB 3.0, USB на Тип-C Конектор Адаптер. Компатибилен со Повеќето Лаптопи/ Таблети/ Smartphones

Buyers rating:
DEN 251.76

Од стока

[Минимална Дизајн] адаптер е добиено со цинк легура метален минималистички дизајн и деликатна embossment за да не се лизгаат. [Универзална Компатибилност] Овој USB C до USB адаптер е компатибилен со Mac Book Pro после 2016 година и Mac Book Air по 2018 и повеќето лаптопи, таблети и паметни телефони со помош на USB Тип В порта. [Лесно употребливост] Приклучок и работа; Приклучок USB C крајот на адаптерот во USBC порта, и потоа поврзете го вашиот флеш диск или други стандарден USB-A уреди; исто Така, можете да синхронизирате или полнење на телефонот со овој USB C до USB адаптер. [Конектори] Конструиран за поголема трајност, машки USB Ц и женски USB3 конектори се дизајнирани да бидат вклучени и изваден до 10000 пати. [Компактен] Plug and play, без возачот се бара; Едноставна структура, лесни и преносливост.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне