• Свеж
Камелија Бренд Сува Дама Крем Грашок, 25 Фунти Торба

Камелија Бренд Сува Дама Крем Грашок, 25 Фунти Торба

Buyers rating:
DEN 1801.20

Од стока

Вкус Разликата : Камелија Дама Крем Грашок се Јужниот готвење главен, имаат сладок вкус, крем текстура и пак удар со витамини, минерали и 11 грама влакна и 13 грама на протеини по порција.Срдечна и Хранливи : Дама Крем Грашок се лесно да се подготват и брзо готвење.Врие или бавно се готви во супи и чорби, да додадете пченка, компири или друг зеленчук.Одличен извор на протеини за вегани и вегетаријанци.Глутен-Слободно : Преполни со витамини, антиоксиданси, и електролити, секоја торба со грав содржи протеини и влакна.Нашите глутен-слободните и не-ГМО сув грав, грашок и леќа се САД расте.Сериозни во Врска со Грав : го Добиете најдоброто грав за вашата омилена вечера или да се натопи рецепт!Изберете од 19 сорти на црвениот бубрезите, морнарица, лима, Голема Северна, пинто, црна, garbanzo, blackeye, сплит грашок и леќа.Камелија Квалитет : Едно семејство во сопственост на компанијата и Њу Орлеанс фаворит, Камелија е горд на понудата грав, грашок и леќа за негување семејства, традиции и спомени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне