• Свеж
Traxxas 2255 Водоотпорен Метал Опрема Алуминиум Серво Дигитални Висок Вртежен Момент Од 400 Brushless, Црвена

Traxxas 2255 Водоотпорен Метал Опрема Алуминиум Серво Дигитални Висок Вртежен Момент Од 400 Brushless, Црвена

Buyers rating:
DEN 2398.80

Од стока

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Фабрика се вклопуваат за drop-in инсталација во Traxxas Модели.ВОДООТПОРЕН : Целосно водоотпорен, не "отпорен на вода".TSM КОМПАТИБИЛЕН : Компатибилен со Traxxas Стабилност Управување (TSM). 400 вртежен момент : 400 мл-во вртежен момент во 6.0 V. РАБОТИ СО ПОВЕЌЕТО МОДЕЛИ : Компатибилен со повеќето Traxxas 1/10 скала електрични модели.На Traxxas Висок вртежен момент Од 400 Црвено серво комбинира максимална управен орган со долга листа на високи перформанси карактеристики.Т тој серво употребува целосен метал брзини, dual топката лежишта, и алуминиум центар делот за дополнителна топлина дисипација.Најсовремена brushless мотор обезбедува 400 унца-инчи на вртежен момент за екстремни апликации.Високиот вртежен момент од 400 серво е целосно водоотпорен, не само "отпорен на вода" и капки во повеќето 1/10 Traxxas возила за кои совршен фабрика се вклопуваат.Со повеќе од 3 пати повеќе вртежен момент од стандардната #2075 серво, Високиот вртежен момент од 400 обезбедува значително побрзо-брзина на вртење и работи одлично со TSM опремени возила.Совршен надградба за висока побарувачка апликации како Неограничен Пустината Racer, Slash, Стампедо, или речиси секоја 1/10 Traxxas возило бараат екстремни перформанси.Подигнете го вашиот управувач на перформансите на следното ниво со Висок вртежен момент црвено 400 серво.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне