• Свеж
Пакување од 2 Дигитални Серво 25KG Целосна Метална Опрема Висок вртежен момент Водоотпорен за РК Автомобил Роботот Робот Контрола Агол 270°

Пакување од 2 Дигитални Серво 25KG Целосна Метална Опрема Висок вртежен момент Водоотпорен за РК Автомобил

Buyers rating:
DEN 863.76

Од стока

59 во (40 x 20 x 40.13 дик/60 степен Кабина вртежен момент ( 5.Спецификација : DS3225 MG РК хоби servos се дизајнирани за далечинско оперативен модел возила,како на пример автомобили,авиони,и роботи.▶Нов Модел : DS3225 MG Повеќе вртежен момент поголема брзина. ▶Опремени со висока прецизност potentiometers и висока резолуција дигитални чип, обезбеди стабилни перформанси, брз одговор, силни анти-мешање способност,ниско ниво на бучава, брзо топлина дисипација. ▶Димензии : 1. ▶Најдобро за вашиот DIY Проект : компатибилен со 1/8,1/10,1/12scale роботот,камион,кабриолет,роботски рака,и било која апликација каде стандард servos се користи.7 инчи(450 мм) Мотор : 3-пол(s) Водоотпорни перформанси : IP66 Пакет : 1 x DS3225 MG Дигитални Серво 1 x 25 T Прилагодливи метал серво рака Други опции : ✔Пакување од 2 20 КГ servos, ве молиме да пребарувате ASIN : B07 TKTQ2 NZ ✔35 KG Coreless серво 180°,ве молиме да пребарувате ASIN : B07 SWW9 NDR ✔25 KG Coreless серво 180°,ве молиме да пребарувате ASIN : B07 SRNS5 N8 ✔20 КГ Контрола Агол од 180°(PRO Верзија), ASIN : B07 KTSLGJ7 ✔20 кг Контрола Агол 270°(PRO Верзија), ASIN : B07 KTSVSSJ ✔60kg Контрола Агол Од 180°,ве Молиме да пребарувате ASIN : B07 KTS4 L94.0 V ) : од 21kgr.5 mm); Тежина : 2.8 V Оперативни брзина ( 5. ▶Кабелот за напојување е подолг до 15./cm Кабина вртежен момент ( 6.8 V ) : 25kg/cm Контрола Спецификација : Систем за Контрола : PWM(Пулс ширина измени) Пулс ширина на опсег : 500~2500 µsec Неутрална позиција : 1500µsec Работи степен : 270° (кога 500~2500 µsec) Мртвите бенд ширина : 3 µsec Оперативни фреквенција : 50-330 Hz Ротирање на ветер : Спротивно од стрелките на часовникот (кога 500~2500 µsec) Механички Спецификација : Cid : 275 Имајќи : Двоен имајќи Конектор жица : 17.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне