• Свеж
PetSafe Нежно Лидер Headcollar, Не се Повлече Пес Јака – Совршени за Поводник & Подигнат Обука

PetSafe Нежно Лидер Headcollar, Не се Повлече Пес Јака – Совршени за Поводник & Подигнат Обука

Buyers rating:
DEN 818.40

Од стока

ГРИЖА за корисници : Нека U.Во прилог на намалување на кучето е желба да се повлече, Нежна Лидер е исто така многу ефикасна алатка во борбата против lunging, скокање, прекумерна лае и помага да се смири агресивна и/или сака животните.УЧИ ПОДОБРО ПОВОДНИК НАЧИНИ : Нежно и безбедно ви помага контрола на несакани поводник однесување како влечење, lunging и скокање за дури и најпознатите утврдени pullers.ОВОЗМОЖУВА ЦЕЛОСЕН ОПСЕГ НА ДВИЖЕЊЕ : Земете поголема контрола за време на вашето соседство strolls додека сеуште овозможувајќи им на вашето куче да лаат, јадат, пијат и се игра донеси. базира на домашно милениче производ експерти помош; ние сме достапни од понеделник до сабота да се одговори на вашите прашања.Дизајниран така што сопствениците можат да комуницираат со своите миленичиња во начинот на кој тие инстинктивно се разбере, Нежна Лидер безболно и ефикасно ги отстранува кучето е природна тенденција да се повлече со ставање нежен притисок на смирување поени и елиминирање непријатно притисок на грлото.НЕМА ПОВЕЌЕ КАШЛАЊЕ И ГУШЕЊЕ : А поместена neoprene носот циклус се врши притисок врз задниот дел од вратот, наместо на вашето куче е грло, која спречува да се гуши и gagging.КВАЛИТЕТ ГАРАНТИРАН : Pet Safe бренд е доверлив глобален лидер во пет однесување, задржување и начин на живот иновации за речиси 30 години; ние им помогне го задржи вашето домашно милениче здрава, безбедна и среќни.ГРИЖЕТЕ се-СЛОБОДЕН НАБАВКА : Дали случајно сте купување на погрешна големина или вашето куче грешки неговиот headcollar за џвакање играчка, нашата Грижа за корисници Центар е среќен да им помогне со замена или промена на големината.ВЕТЕРИНАР ПРЕПОРАЧУВА И ТРЕНЕР ДИЗАЈНИРАНИ : Ова headcollar инстинктивно пренесувања вашето куче има тенденција да се повлече со ставање нежен притисок на болката-слободен поени и елиминирање на притисок врз неговото грло.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне