• Свеж
Luxsea Заби Белење на Заби Комплет Whitener Гел Ленти Mouthguard Разлика Картичка Поставете Стоматолошки Desensitizing Гел Ефикасно ги Отстранува Дамките за Избелување на Забите, бе

Luxsea Заби Белење на Заби Комплет Whitener Гел Ленти Mouthguard Разлика Картичка Поставете Стоматолошки Desensitizing

Buyers rating:
DEN 287.76

Од стока

Тоа е прекрасен стоматолошка заштита помошник.Преносни големина го прави лесно да се носат заедно.Тоа би можеле да го олеснат вашиот заби и да ви помогне да добиете бели заби.Со помош на овој белење на заби комплет, може да се земе за нега на забите, наместо да одат на скапи стоматолог и надеж нагоре.Оваа белење на заби комплет вклучува заби белење на машина, 3ml заби белење на гел, mouthguards, контраст картичка, инструкција, и алуминиумска фолија торба.Спецификации : Тип : Белење на Заби Kit Teeth Белење на Гел Големина : 3ml Teeth Белење на Гел Материјал : Уреа водород peroxide How да го Користите : Чекор 1: Ублажување на устата лента во 70-80 ℃ топла water Step 2 :Место на устата лента во вашата уста, покривање на вашите teeth Step 3: Со прстите, нежно форма на лента околу забите со притискање на вашата усна против вашиот teeth Step 4 :Намали на устата коцки точниот height Step 5 :се Стави на гел во форма tray Step 6 :Место устата коцки во вашата уста повторно и нежен притисок на послужавник со туркање на вашите усни со прсти.Чекор 7 :го Користите сина led светло да се направи брз whitening Step 8: Започнете со индивидуални 20minutes и постепено зголемување на третман по должината на забите навикнати на процесот.Чекор 9 : еднакво се применува desensitizing гел во соодветна положба на чувствителни заби за 5-30 минути (да се спречи гниење на алергија)Чекор 10 Целосно исплакнете далеку над гел од четката, по употреба.Пакет се Вклучени : 1 * Убави заби lamp4 * белење gel1 * desensitizing gel2 * Забите Cover1 * боја card1 * Упатство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне