• Свеж
КАТ Пластична Фолија - 1/4 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

КАТ Пластична Фолија - 1/4 Дебела x 6 Широк x 12 Долго

Buyers rating:
DEN 6457.20

Од стока

Облик : Бар; Материјал : ЅИРКААТ; Одделение : Стандард; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.014" - +0"); Ширина : 6"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Беж; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : дури 13.500 лица psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Одлична; Влијание Сила : 1.0 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.25; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.002; Апсорпција на Вода Оценка : Добра; Цврстина : Rockwell M100. Густина : 0.047 кг / cu.Во.; Температурата Опсег : -20° до 480° F. ЅИРКААТ е висока-перформанси материјал се со одличен отпор на груби хемикалии.Тоа, исто така, има одличен сила и може да издржи високите температури.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1/4"; Толеранција На Дебелината : (-0.014" - +0"); Ширина : 6"; Ширина Толеранција : (-0.25" - +0.25"); Должина : 12"; Должина Толеранција : (-1" - +1").Боја : Беж; Јасност : Нетранспарентно; Затегнувачка Цврстина : дури 13.500 лица psi; Затегнувачка Цврстина Оценка : Одлична; Влијание Сила : 1.0 ft. - кг./во.; Влијанието На Сила Оценка : Сиромашните.Коефициент на Fricton : 0.25; Триење Оценка : Slippery; Апсорпција на Вода : 0.002; Апсорпција на Вода Оценка : Добра; Цврстина : Rockwell M100. Густина : 0.047 кг / cu.Во.; Температурата Опсег : -20° до 480° F.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Shires Бура Плус Дожд Лист
  • Свеж
Се проценува:

Shires Бура Плус Дожд Лист

Достапно На : Бура спектар на ќебиња на е дизајниран со цената и квалитетот на ум.Лесна : Оваа супер светл

DEN 1377.84
Лист, Acetal, Кафеава, 1/4 Во Т, 12x48 Во
  • Свеж
Се проценува:

Лист, Acetal, Кафеава, 1/4 Во Т, 12x48 Во

DELRIN GRA1107002278 Лист Акции БОЛЕСТ Acetal Homopolymer Темно Кафеава Боја, Дебелина (Децимала) 0.250 Во Ширина 12 Во Должин�

DEN 345.60