• Свеж
NBK MJC-95CS-ТА-1 5/8-50 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 1-5/8 и 50 мм

NBK MJC-95CS-ТА-1 5/8-50 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри 1-5/8 и 50 мм

Buyers rating:
DEN 12230.64

Од стока

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 MΩ.NBK - MJC-95 CS-ТА-1 5/8-50 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.74"x4.96"x4.96", Создаден Дијаметри 1-5/8" и 50 Рангирани вртежен момент 450, Макс вртежен момент 900, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 6000, Моментот на Инерција 2.3x10-3, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 8900, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.1, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 2.0, Ракав Цврстина A98, Масовно 1600 г.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне