• Свеж
FutureBit Аполон се ВКЛУЧИЈА Pod ASIC Рудар и Целосна Litecoin Јазол за Scrypt Алгоритам Cryptocurrencies Litecoin - Серија 3 - Целосна Јазол Пакет - SD Картичка, 64 GB, USB Јазол се Вози, и 200W ПСУ Подг?

FutureBit Аполон се ВКЛУЧИЈА Pod ASIC Рудар и Целосна Litecoin Јазол за Scrypt Алгоритам Cryptocurrencies Litecoin

Buyers rating:
DEN 18936.00

Од стока

Не луди возачот инсталира, тешко да се користи рудар софтвер или скрипти потребни.4 W/МЗ за TURBO (100-200 w***).Ние сега живееме во крипто светот, каде речиси сите ASIC рударство, и поголемиот дел од Blockchain услуги, сите се движат кон централизирано фарми и онлајн услуги.Сега се Работи на Целосна Litecoin Јазол изграден во!Ние брод на единица со 64 GB, USB диск, која е натоварена со најновите Litecoin Blockchain, и директно ќе придонесат за трансакција за обработка на мрежата!Целосна Јазол хардвер продава за $200-300, и ние го овозможија ова како слободен софтвер ажурирање на сите Аполон Корисници!.Контролира преку локалната конекција на web пребарувачот.Ние поштеден сметка во дизајнирање на еден рудар, кој е различен, и највисок квалитет на располагање во светот на expendable и брзо cycled рудари!.На Future Bit Аполон, со неговата способност да се кандидира за Целосно Јазол и рудникот Крипто во исто време, е нашиот одговор на овој проблем.Воведување на Future Bit Аполон. 100-135+ МЗ/s на Scrypt перформанси на рудар (+/- 5%) и водечка Индустрија на 1 W/МЗ во ЕКО режим, и 1.Рудар + Целосна Litecoin Јазол!Future Bit Аполон е првиот светски вертикално интегрирана платформа доведување на целосна моќ на blockchain и тоа е рударството инфраструктура во мала, тивка, лесен за користење десктоп уред дизајниран за обичните луѓе.Откако ќе се поврзете на вашата локална мрежа преку wifi или ethernet, вие едноставно точка секој десктоп или мобилни веб-пребарувачот за да се рударите адреса, и подесување, базен за конфигурација, и рудар опции лесно се конфигурира преку лесен за користење веб интерфејс.Аполон има свој интегриран РАКА врз основа quad core контролер, не бараат надворешни компјутер да работи, и може да се управува преку едноставен wifi конекција!Рудар е ладење со сопствени дизајниран со ладна-фалсификувани алуминиум pin heatsink доставување на екстремни ладење способности со многу ниска брзината на вентилаторот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Luhr Jensen Coyote Flasher
  • Свеж
Се проценува:

Luhr Jensen Coyote Flasher

0 Coyote Flasher Flo.Зелена / Chartreuse УВ.На LuhrJensen Coyote Flasher е најдобар длабока вода контрола уред некогаш наменета з�

DEN 473.28
ASICS на Жените се Вртат Парче Skort
  • Свеж
Се проценува:

ASICS на Жените се Вртат Парче Skort

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Шпагети drawcord на �

DEN 239.76
ASICS на Жените се Вртат Парче Skort
  • Свеж
Се проценува:

ASICS на Жените се Вртат Парче Skort

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Шпагети drawcord на �

DEN 239.76