• Свеж
Земјата со Облаците MOVA Свет 4.5

Земјата со Облаците MOVA Свет 4.5

Buyers rating:
DEN 662.40

Од стока

На Земјата со Облаците MOVA Свет го прави за да ги смири опис на Земјата како што се гледа од вселената.Графички не етикета градови или држави, со што за природен поглед на нашата планета.MOVA Глобуси користи соларна ќелија технологија за да ја ротирате тивко на сопствените со било амбиентниот внатрешна светлина или индиректна сончева светлина, без батерии или жици се потребни.Не-токсични течности, одмор помеѓу внатрешниот и надворешниот акрилик школки за ниско-триење на животната средина.Мерки 4.5 инчи во дијаметар, кој влегува во вашата дланка; малку поголеми од софтбол.По база на собранието, мерки околу 7 инчи во висина и тежи 4 кг.Свет доаѓа со лесен-за-да се соберат 3-фронт акрилик стојат и прирачник за корисникот, сите во безбедна пена пакување.Уникатен подарок објект за дома декоратерите, технолошки гикови, светски патници, астрономија ентузијасти, воспитувачи, корпорација подароци и лице кое веќе има сè.Земјината топка е тивок движење се одразува на постојана ротација на земјата, додека предизвика разговор и се прашувам за секој кој доаѓа во својот пат.Од нивните карактеристични графика на нивните напредна технологија, тоа трае само еден поглед да се реализира MOVA Глобуси се нешто посебно.MOVA Глобуси ротирате без батерии или жици користење првиот од својот вид технологија.Секој свет има транспарентна надворешната школка дека останува стабилна, додека внатрешна школка врти користење на напредни магнети за вртежен момент и соларни ќелии за напојување на движење.Само да се претвори во било светло и MOVA Глобуси да се разбудам и да почне да се врти.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне