• Свеж
А&D Мерење ВАЛУТНА-5000Si Hi-Res Пребројување на Скала 5kg x 0.2 g / 10lb x 0.0005 Lb 500 Меморија Поставува

А&D Мерење ВАЛУТНА-5000Si Hi-Res Пребројување на Скала 5kg x 0.2 g / 10lb x 0.0005 Lb 500 Меморија Поставува

Buyers rating:
DEN 539.76

Од стока

Авто shutoff : не.Батерија : батерија (не се вклучени).Калибрација тип : надворешно.Индикатор за слаба батерија : не.Rs-232 интерфејс : yes.FCS Серија пребројување на скали се користат AC а јас, a&d ' s ексклузивни автоматско смета подобрување на точноста.AC на јас е комбинација на две повеќето критични барања за изведба на броење скала : count точноста & операција expediency.Почетна просек парче тежина може да се утврди преку операторот за избор на фиксен, случајни, тастатура запис, или на мемориската се потсетиме.Автоматско броење на точноста подобрување (AC а јас) обезбедува висока пребројување на точноста store/превземете 500 единица тежина од страна ID броеви.LED прашува навигација го прави лесен за употреба 1/5,000,000 смета резолуција.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне