• Свеж
НА Phlx MOSFET N-ГЛ 600V 23A TO3P-3L (Пакување од 88)

НА Phlx MOSFET N-ГЛ 600V 23A TO3P-3L (Пакување од 88)

Buyers rating:
DEN 16365.84

Од стока

Mfr : - ЗА Phlx.Серија : - -.Пакет : - Цевка.Дел Статус : - Застарен.FET Тип : - N-Канал.N-Канал 23 A (Та) 2.5 W (Та), 220 W (Тц) Преку Дупка ЗА 3 P-3 LSpecifications : Mfr : - ЗА Semiconductor Series : - -Пакет : - Tube Part Статус : - Obsolete FET Тип : - N-Channel Technology : - MOSFET (Метал Оксид)Струја - Континуирана Потрошувачка (Id) @ 25°C : - 23 A (Та)се Вози Напон (Max Rds На, Мин Rds На) : - 10 VRds На (Макс) @ Id, Vgs : - 360m Ohm @ 11.5 A, 10 VVgs(та) (Макс) @ Id : - -Vgs (Макс) : - ±30 VFET Функција : - -Моќ Дисипација (Макс) : - Од 2,5 W (Та), 220 W (Тц)Температурата на работа : - 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Преку Hole Supplier Уред Пакет : - ДА-3 P-3 LPackage / Случај НА : 3 P-3, SC-65-3 Drain на Изворот на Напон (Vdss) : - 600 VGate Полнење (Qg) (Max) @ Vgs : - 84 n C @ 10 VInput Capacitance (Ciss) (Макс) @ Vds : - 2.2 pc @ 30 VRo HS Статус : ROHS3 Compliant ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.29.0095 Дополнителни Ресурси : Други Имиња : 2156-WPB4002-1Е-ONStandard Пакет : - 30.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

NEWMIND 10pcs TIP122 Darlington
  • Свеж
Се проценува:

NEWMIND 10pcs TIP122 Darlington

* Боја : Црна TIP122 е соединение цевка составена од два transistors, кој е во функција на прилагодување во колото.

DEN 167.76
3Pcs Сосема Нов STF18N60M2
  • Свеж
Се проценува:

3Pcs Сосема Нов STF18N60M2

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 112.80