• Свеж
1970 БС 1970 БАХАМИТЕ ОГРОМЕН 4.5 cm AR 5 Долари Монета ПИРАТСКИ Denomination_in_description MS 68 NGC

1970 БС 1970 БАХАМИТЕ ОГРОМЕН 4.5 cm AR 5 Долари Монета ПИРАТСКИ Denomination_in_description MS 68 NGC

Buyers rating:
DEN 6691.20

Од стока

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета година во областа на правото.ЕЛИЗАБЕТА II BAHAMA ОСТРОВИ, Крунисан биста на младите велика БРИТАНИЈА кралицата Елизабета II право.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.На Бахамите, официјално Заедницата на Бахамите, е archipelagic држава на Lucayan Архипелагот се состои од повеќе од 700 острови, cays, и островчиња во Атлантскиот Океан; северно од Куба и Hispaniola (Хаити и Доминиканска Република); северозападно од турк и Каикос Острови; југоисточно од американската држава Флорида и источниот дел на Флорида Клучеви.Главен град е Насау на островот Њу Провиденс.Назначувањето на "Бахами" може да се однесува или на земја или поголем остров синџир тоа што го дели со турк и Каикос Острови.Како што е наведено во мандатот/манифестот на Кралската Бахамите Одбрана Сила, Бахамите територија ги опфаќа 470,000 км2 (180,000 sq mi) на океанот простор.Бахамите се на страницата на Колумбо " прв стигна во Новиот Свет во 1492 година. Во тоа време, островите биле населени од страна на Lucayan, филијала на Arawakan зборуваат Taino луѓе.Иако шпански никогаш не се заразени од Бахамите, тие се испраќаат на мајчин Lucayans на ропството во Hispaniola.Островите се главно напуштено од 1513 година до 1648, кога англиски колонисти од Бермуди се населиле на островот Елеутера.Бахамите стана Британска.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Luhr Jensen Coyote Flasher
  • Свеж
Се проценува:

Luhr Jensen Coyote Flasher

0 Coyote Flasher Flo.Зелена / Chartreuse УВ.На LuhrJensen Coyote Flasher е најдобар длабока вода контрола уред некогаш наменета з�

DEN 473.28