• Свеж
Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи Во Индија (Боја Може да се Разликуваат) (Леќа Моќ, Минус 5.25)

Opticalskart Bluecut Очила (Наочари со Енергија) за Око за Заштита од Компјутер, Лаптоп, Мобилен Наочари Направи

Buyers rating:
DEN 511.20

Од стока

Оваа силна сина светлина предизвикува замор на очите, суви очи, заматен вид, главоболки - симптоми на дигитални замор на очите.Сино Светло Блокирање на Очила за Дигитални Generation Opticalskart е водечки бренд на нула-напојува компјутерски очила, кои ги блокира штетните сино-светлината на екранот од страна дигитални уреди.Спиење Disruption At ноќ, сина светлина нарушува нашата деноноќниот ритам, природни ослободување на хормони (мелатонин).Наменета за сите денот удобност со издржливи сепак флексибилен и супер лесни рамка.Во просек, луѓето поминуваат 10+ часа на ден, загледан во дигитални екрани.Рамка Димензии : 55-18-138.Без разлика дали тоа е лаптопите, десктоп компјутерите, таблетите или паметните телефони - нашите очила помогне да се намали штетната сина светлина која може да предизвикува око прашања и да се спречи идеален нивоа на спиење.Исто така ефикасни против чувствителност на флуоресцентни светла.Дозволете им на вашите очи да трепка и функционира природно.ПОДОБРУВАЊЕ на ГЛЕДАЊЕ ИСКУСТВО - Ние сме толку сигурни дека нашите очила ќе ви даде подобар екран гледање бидејќи ние ви нудиме најдобри во класата пар леќи.Без разлика дали сте фаќање на пораки, по долго ден на работа, или горење на полноќ масло да се заврши еден проект, кој се заштитат очите од прекумерна нивоа на сина светлина.Opticalskart е конструиран да биде практично јасно додека му сигурен заштита и око удобност.Opticalskart очила обезбеди стилски заштита, па можете да уживате помалку замор на очите.Сепак традиционалните очила се само наменета за читање на книги, не на компјутерите.Проблем : Дигитално Око Strain If сте како нас, ќе го потрошат неколку часа пред компјутерскиот екран или на дигитален уред.Одлично за канцеларијата на работниците или на секој кој има да се погледне на екранот во текот на целиот ден.Не е добар изглед. НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ - Намалување на замор на очите, замор на очите и чувствителност на светлина за време на долгите компјутер сесии.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Luhr Jensen Coyote Flasher
  • Свеж
Се проценува:

Luhr Jensen Coyote Flasher

0 Coyote Flasher Flo.Зелена / Chartreuse УВ.На LuhrJensen Coyote Flasher е најдобар длабока вода контрола уред некогаш наменета з�

DEN 473.28