• Свеж
3M 2364 Маскирање Лента, 6.5 Мили, 2 x 60 yds, Тен, 12/Случај, 3M Акции# 7000088385

3M 2364 Маскирање Лента, 6.5 Мили, 2 x 60 yds, Тен, 12/Случај, 3M Акции 7000088385

Buyers rating:
DEN 1603.20

Од стока

Одлично за општи маскирање апликации каде добро се држи моќта и температура перформанси е потребно.Обезбедува чиста отстранување од прав обложен и нерѓосувачки челик површини.Работи и околу облини и неправилни површини.Withstands температури до 300° F. за 30 минути.Палачинка хартија поддршка со гума лепило. 3 M Акции # 7000088385, Серија 2364. 2 инчен x 60 yds. (12 Парчиња) 3 M 2364 маскирање лента.Одлично за општи маскирање апликации каде добро се држи моќта и температура перформанси е потребно.Обезбедува чиста отстранување од прав обложен и Нерѓосувачки челик површини.Работи и околу облини и неправилни површини.Withstands температури до 300° F. За 30 минути.Палачинка хартија поддршка со гума лепило.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Sipromac 176-0202 PTFE селотејп, 0.005 x 1.5
  • Свеж
Се проценува:

Sipromac 176-0202 PTFE селотејп, 0.005 x 1.5

Пакет Димензии : 6 L x 10 H x 7 Winches.Пакет Тежина : 0.5 фунти.Земја на Потекло : Канада.Дел Број : 1760202 Sipromac 1760202 PTFE с

DEN 257.28