• Свеж
Farmstead Аптека Lip Balm Подарок Сет со Торбичка - Обновливи Торбичка Вклучува 4 -.2 оз Усна Balms - Boysenberry Ванила, Сл & Мед, Круша & Бадем , Кајсија ,1 секој. 100 % Природен, 99% Органско

Farmstead Аптека Lip Balm Подарок Сет со Торбичка - Обновливи Торбичка Вклучува 4 -.2 оз Усна Balms - Boysenberry

Buyers rating:
DEN 623.76

Од стока

100% ПРИРОДНИ LIP BALM - Подсечен усни не шанси против нашите благотворно и хидратантен lip balm.Формулиран со најчиста мешавина од органски шеј путер и масло од кокос за мазна и свиленкаста balm дека вашите усни лесно може да го апсорбира.Зачинет со вистински органско овошје, така што има вкус на овошје свежо набрана од фарма!.FARMSTEAD АПТЕКА - Ние веруваме дека тоа не е важно само што ќе се стави во вашето тело, но исто така и она што ќе се стави на вашата кожа.Нашите кожата апсорбира значителна количина на производи што се применуваат.Кога сте со користење на синтетички производи, може да се обложи дека лошите работи се навлегува во вашето тело.Користење на производите како лосиони, лицето измијте го и рачно сапун гради во вашиот систем .Можете да им верувате дека сте ставајќи навистина здраво природни производи на вашето тело, и не треба да се доведува во квалитетот.СИТЕ НАШИ ПРОИЗВОДИ СЕ 100% СИТЕ ПРИРОДНИ & 99% ОРГАНСКО - може да има мир на умот, при употребата на нашите производи кои состојки доаѓаат директно од земјата и се многу здрави и негување на кожата формули е можно.Ние не треба хемикалии да ги смири нашата кожа.Ние се вратиме на основите со користење на растенија, билки, цвеќиња и овошје.СОСТОЈКИ - Органско масло од кокос, органски восок, органски шеј путер, органски природен овошен вкус, органски stevia, не-ГМО, витаминот Е масло.МАЛКУ ОДИ ДОЛГ ПАТ - Со типична употреба, производот може да трае до 3 месеци.Нашите благотворно и хидратантен balms се формулирани со најчиста мешавина од органски шеј путер и масло од кокос за мазна и свиленкаста balm дека вашите усни лесно може да го апсорбира.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Коноп Масло Lip Balm (Unflavored)
  • Свеж
Се проценува:

Коноп Масло Lip Balm (Unflavored)

Коноп.Навлажнувачки.Поправка.Balm.Негување.Рака истури коноп семе на нафта lip balm.Направени во САД> Хидрата

DEN 120.00