• Свеж
Венера Laowa 15mm T2.1 Нула-Д Кино Објектив за Sony FE

Венера Laowa 15mm T2.1 Нула-Д Кино Објектив за Sony FE

Buyers rating:
DEN 575.76

Од стока

Laowa 15mm T2.1 Нула-Д Кино Леќа - Pelican Случај - Задна и Предна Леќа Капа - Венера 3 Година Ограничена Гаранција.Ултра-Широк и Нула-D : Ултра-широк cine леќа со близу до нула нарушување.Целосна Рамка покриеност : Компатибилен со двете Целосна Рамка и mirrorless камери.Компактен & лесна : Компактен Cine објективот на 540 g само. 0.8 v брзини, супер блиски фокус способност.Оваа возбудлива премиер објектив обезбедува ултра широк агол покриеност до 110 Степен на Целосна Рамка камера систем.Тоа е во моментов најголем T2.1 објективот на пазарот опфаќа голем формат сензор.На мала големина & мала тежина, го прави совршен придружник со gimbals и да ја стартувате-и-пиштол снимање.Новиот Филм верзија доаѓа со стандарден 0.8 v брзини на двете отворот и да се фокусира прстени.Стандарден 77mm филтер темата е дизајниран да се качи завртка-во филтри лесно.Објективот, исто така, има извонреден оптички нарушување контрола со сите права линии задржани.Laowa 15mm T2.1 Нула-DThe нови Laowa 15mm T2.1 Нула-Д Кино леќа е еден од најширока и најпаметните леќа некогаш наменети за целосна рамка / vista визија сензори.Нудејќи нарушување-слободен 110 степени Агол на гледање, тоа е совршен за архитектура и cityscape снимки.Голем T/2.1 отворот, исто така, го прави исклучително корисно да се пука во слабо осветлување ситуација.На мала големина & лесни го прави совршен придружник со gimbals и да ја стартувате-и-пиштол снимање.Опфаќа Голем Формат (Full frame) sensor The 15mm работи многу добро, со кино камери со голем формат (full frame) сензори.Тоа е, исто така, во моментов најголем t/2.1 објективот на пазарот опфаќа голем формат сензори.Дизајниран за филмски и видео продукција 77mm филтер тема за користење со стандардни завртки-во филтри 0.8 v брзини на двете отворот и да се фокусира прстени Stepless отворот прстен нуди мазна контрола на iris Compact & обратно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Sony FE 135mm f/1.8 ГМ Леќа (Продолжува)
  • Свеж
Се проценува:

Sony FE 135mm f/1.8 ГМ Леќа (Продолжува)

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 3215.76
Canon EF-S 10-18MM е STM Леќа
  • Свеж
Се проценува:

Canon EF-S 10-18MM е STM Леќа

Слика Стабилизација : Yes.Максимална Бленда : f / 4.5 Максимална Фокусна Должина : 18 мм.Минимална Бленда : f / 29

DEN 7135.68
Fujinon XF16-55mmF2.8 Р-LM WR
  • Свеж
Се проценува:

Fujinon XF16-55mmF2.8 Р-LM WR

8 отворот во текот на опсег.НаноGi слој технологија 9 заоблени сечилото отворот дијафрагмата помогне да с

DEN 2591.76
Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro Е STM
  • Свеж
Се проценува:

Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro Е STM

EFS серија макро Леќа со вграденво макро Лајт.Светла f / 2.8 бленда и 35mm стандард агол на гледање.Хибрид слик

DEN 1199.76
TAMRON 28-75mm F2.8 RXD A036SF Објектив за Sony-FE
  • Свеж
Се проценува:

TAMRON 28-75mm F2.8 RXD A036SF Објектив за Sony-FE

Високабрзина зум објектив специјално дизајниран за mirrorless камери.Сега можете да се балансираат висок кв

DEN 16800.00