• Свеж
RISON-Титаниум 20Pcs Повлечи Ореви М12/М14 Титаниум Отворен Крај Повлечи Орев Тркала Повлечи Ореви Конус Седиште Повлечи Ореви (M14x1.5mm, Изгорени Сина)

RISON-Титаниум 20Pcs Повлечи Ореви М12/М14 Титаниум Отворен Крај Повлечи Орев Тркала Повлечи Ореви Конус Седиште

Buyers rating:
DEN 4077.60

Од стока

Ве молиме потврдете го компатибилност со вашиот тркала и завртки пред употреба.Предности на титаниум алуминиумски се мала тежина, отпорност на корозија, и висока јачина, така што не ќе ги кородираат или ' рѓа.Покрај тоа, бидете сигурни дека се повлечи седиштето на воланот натпревари овие повлечи ореви. 【Спецификации】M14x1.5 тема на теренот и дека се земе конусна 60 степен седиште.Отворен Крај Стил Повлечи Ореви - Должина 22 MM (Изгорена Сино),20 ПАРЧИЊА/Set.Па изборот на добар орев фитинг е многу важно.Ве молиме бидете сигурни дека нишката големината и должината/ширината на овие повлечи ореви се точни пред инсталацијата.Белешки : на трошоците за царинење ќе бидат на товар на купувачот.Детали за производот : Сега се повлечи орев стана незаменлив дел на автомобилот.Тие се полесни и во тежина и многу спортски и агресивен изглед. 60 степен конус дното (исто така наречен конус дното или acorn дното).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне