• Свеж
EPDM Гума се Тркалаат Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 60 ft. Долго

EPDM Гума се Тркалаат Без Лепило - 60A - 1/4 Дебела x 36 Широк x 60 ft. Долго

Buyers rating:
DEN 300.00

Од стока

Облик : се Тркалаат; Материјал : EPDM ; Одделение : Стандард; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 60 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BA 607. EPDM е идеален за употреба на отворено и има одлична отпорност на временските услови.Тоа е особено добро прилагодени за употреба во апликации со пареа и вода.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1/4"; Width : 36"; Должина : 60 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BA 607.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне

Алумина Род .188 Дијаметар x 12 Долго
  • Свеж
Се проценува:

Алумина Род .188 Дијаметар x 12 Долго

Заеднички апликацијата се : печката / печка компоненти, изолација, bushings, изолатори, млазници, ракави, со п

DEN 623.76